Listopad 2007

Životopis Mary-Kate Olsen

28. listopadu 2007 v 10:28 Životopisy
Jméno:Mary-Kate Olsen
Celé jméno:Mary-Kate Olsen
Datum narození:13.června 1986
Místo narození:Sherman Oaks,Los Angeles
Povolání:Herečka
Mary-Kate Olsen a Ashley Fuller Olsen jsou dvojčata, která se narodila 13. června 1986 v Sherman Oaks v Los Angeles. Ashley je o dvě minuty starší. Tato dvojčata mají ještě dva sourozence mladší sestru Elizabeth a staršího bratra Trenta. Sestry říkají, že jsou nejlepší přítelkyně a že by nechtěly žít odděleně. Jejích rodiče jsou rozvedeni a dvojčata bydlí u matky.

Mary-Kate Olsen

Je o dvě minuty mladší než její sestra. Má modré oči a bývala blonďatá, momentálně je přebarvená na hnědo. Říká se, že je tiché povahy. Ráda jezdí na koni a chodí do kina. Nejraději si na sebe vezme džíny, pohodlný top a kabelku. Její nejoblíbenější jídlo je pizza a k tomu si dá džus. Naopak nemá ráda květák, cibuli a čokoládu. Její oblíbený sport je fotbal nebo kicbox. Nejlépe se cítí s kamarády. Do budoucna kdyby přestala hrát, tak by se chtěla stát profesionální závodnicí na koni.

Filmografie

Její filmová kariéra začala už v devíti měsících. Kdy si zahrála i se svojí sestrou v seriálu Full House. První film dvojčat se odehrál roku 1992. Byl to film The GrandMother's house we go (Jedeme k babičce). Dalším filmem byl Double, Double Toil And Trouble(Měsíční kámen), který se odvisílal roku 1993.
Další filmy: 1994 - How the West Was Fun - Jak byl dobyt západ 1995 - It Take´s Two - Malé dohazovačky 1998 - Billboard Dad - Táta z plakátu 1999 - Passport to Paris - Výlet do Paříže 1999 - Switching Goals - Gólová výměna 2000 - Our Lips Are Sealed - Sestry v akci 2001 - Holiday in the Sun - Sestry na Bahamách 2001 - Winning London - Sestry v Londýně 2002 - Getting There - První jízda 2006 - Factory Girl - Warholka

Ashley Fuller Olsen

Narozena v pátek třináctého ve znamení blíženců. Píše pravou rukou. Má modrozelené oči je blondýna. Říká o sobě, že je upřímné povahy. Ráda tančí, hraje tenis a golf a stejně jako její sestra ráda chodí do kina. Oblíbený film je pravá blondýnka. Její nejoblíbenější oblečení jsou džíny, krátký top a sandále. Vlasy nosí nejraději rozpuštěné. Špagety s kečupem a omáčkou je její nejoblíbenější jídlo a k tomu si dá džus. Do budoucna kdyby přestala natáčet filmy, tak se chce stát tanečnicí.

Filmografie

Už v devíti měsících se svojí sestrou hrála v seriálu Full House. tento seriál ve sledovanosti pořadů v ABC, překonal pouze jediný - Bill Cosby.
Další filmy, ve kterých hrála Ashley Fuller Olsen: 1993 - Double, Double Toil And Trouble - Měsíční kámen 1994 - How the West Was Fun - Jak byl dobyt západ 1995 - It Take´s Two - Malé dohazovačky 1998 - Billboard Dad - Táta z plakátu 1999 - Passport to Paris - Výlet do Paříže 1999 - Switching Goals - Gólová výměna 2000 - Our Lips Are Sealed - Sestry v akci 2001 - Holiday in the Sun - Sestry na Bahamách 2001 - Winning London - Sestry v Londýně 2002 - Getting There - První jízda

Vlastní značka

Dvojčata Olsenovy mají, už od svých devíti let svou vlastní značku, která se jmenuje Elizabeth and James. Značku pojmenovaly podle svých dvou sourozenců. Pod touto značkou se začaly vyrábět dámské oblečení, kosmetika, hračky, hry a knihy.

Životopis Uma Thurman

28. listopadu 2007 v 10:15 Životopisy
Jméno:Uma Thurman
Celé jméno:Uma Karuna Thurman
Datum narození:29.dubna 1970
Místo narození:Boston,Massachusetts,USA
Povolání:Herečka

Je americká herečka, která se proslavila ve filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí rolí manželky Mii mafiána Marselluse Wallace. Další její velká role byla Nevěsta ve dvoudílném filmu Kill Bill.

Životopis

Uma Thurman se narodila v roce 1970 v Bostonu matce Nene, bývalé modelce a otci Robertovi, profesorovi buddhismu. Uma má tři bratry Gandena, Mipama, Dechena, kteří dostali, stejně jako Uma, jméno z buddhistické mytologie. V 15 letech se rozhodla pokračovat ve studiu v New Yorku obor herectví. Dále herectví studovala na Professional Children´s School. Peníze si vydělávála jako modelka, ale také se musela rozhodnout pro práci pomocné síly v kuchyni.
V roce 1988 si zahrála svoji první roli, jako Laura ve filmu Dobrodružství barona Prášila. Tentýž rok následovaly filmy Johnny, buď hodný a role Cecile ve snímku Nebezpečné známosti.

Životopis Sarah Michelle Gellar

28. listopadu 2007 v 10:10 Životopisy
Jméno:Sarah Michelle Gellar
Celé jméno:Sarah Michelle Gellar
Datum narození:14.dubna 1977
Místo narození:New York,NY,USA
Povolání:Herečka
Je americká herečka, jež je známa především svou rolí v televizním seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Některé další úspěšné filmy byli do tého doby především hororové filmy jako jsou Nenávist (2004) a Tajemství loňského léta (1997), ale účinkovala i v různých jiných žánrech od rodinných filmů jako je Scooby-Doo (2002) až ke komediím jako Harward Man (2001).
Sarah se narodila v New Yorku židovským americkým rodičům Arthurovi a Roseellen. Po rozvodu jejích rodičů roku 1984 byla vychovávána matkou. Odmítá přiznat jakoukoliv spojitost se svým otcem a říká "To, že daruješ sperma z tebe ještě nedělá otce". Arthur zemřel 9. října roku 2001 z neznámé příčiny.
Při slavném vystoupení s Howerdem Sternem 20. června roku 2002, který ji vyzpovídal na téma obou jak jejího náboženství tak i jejím vztahu k otci a to způsobilo její rozzlobené a obranářské reakce.
Účinkovala od svých čtyř let, kdy točila reklamu pro Burger King. Její nejlepší kamarádkou v dětství byla Melissa Joan Hart, která se později stala hvězdou televizního seriálu Clarissa vám to vysvětlí.

Kariéra

Sarah začala získávat fanoušky, když přišel největší zlom roku 1992 a získala roli Sydney Rutledge v seriálu pro mladé Swan's Crossing. Další větší příležitost přišla roku 1993, kdy získala v konkurzu roli Kendall Hart v seriálu All My Children. Své působení v seriálu, což bylo asi dva a půl roku, zakončila roku 1995, ve věku osmnácti let, získáním ceny Emmy.
V roce 1996 byla Sarah vybraná do nového televizního seriálu Buffy, přemožitelka upírů (anglicky Buffy the Vampire Slayer) režírovaném Jossem Whedonem, kde ztvárnila Buffy, mladou dívku zatíženou odpovědností bojovat proti množství mystických nepřátel za pomoci skupiny přátel a jejího Pozorovatele.

Životopis Rihanna

28. listopadu 2007 v 10:02 | Verxiska |  Rihanna
Jméno:Rihanna
Celé jméno:Robyn Rihanna Fenty
Datum narození:20.února 1988
Místo narození:Saint Michael,Barbados
Povolání:Zpěvačka
Je barbadoská zpěvačka známá pod jen pod jménem Rihanna, která se světově proslavila hlavně s hity Pon de Replay nebo Umbrella.

Životopis

Rihanna se narodila v hlavním městě Barbadosu Saint Michael. Její rodiče se jmenují Monica a Ronald. Její matka pochází z Guyany. Má dva mladší bratry, kteří se jmenují Rorrey a Rajad. Rihanna vystudovala Combermere School, kde už tehdy měla hudební trio ještě se dvěma spolužáky. V roce 2004 byla na škole vyhlášená Miss, kde zazpívala písničku Hero od Mariah Carey.
V patnácti se seznámila s hudebním producentem Evanem Rogersem, který byl na dovolené se svou ženou na Barbadosu. Ihned poslal Rihanniny nahrávky do USA, kde pak podepsala smlouvu s vydavatelskou společností.

Hudební kariéra

Music of the Sun

Rihannino debutové album Music of the Sun vyšlo v srpnu 2005 a první singl z alba Pon de Replay se dostal na druhé místo americké hitparády Billboard Hot 100. Druhý singl If It's Lovin' That You Want už byl o něco méně úspěšný.
Album se prodávala docela dobře. Celosvětově přes 2 miliony kusů.
Později jela Rihanna turné s Gwen Stefani jako předskokanka.

A Girl Like Me

V roce 2006 už své druhé album A Girl Like Me, které následovala pouze několik měsíců po vydání debutu. Album debutovalo v USA na pátém a v Británii na čtvrtém místě.
Píseň SOS se dostala až na vrchol Billboard Hot 100 a písni Unfaithful, kterou napsal Ne-Yo se vedlo ve světě také velmi dobře. Třetí vydaný singl We Ride se sice do stovky nejlepších v Americe nedostal, jinde ve světě se mu ale poměrně dařilo. Posledním singlem z desky byl duet s Seanem Paulem nazvaný Break It Off.
Good Girl Gone Bad
Na počátku roku 2007 se Rihanna společně s producenty jako jsou Timbaland nebo Ne-Yo zavřela opět do studia, aby mohla začátkem června 2007 vydat své třetí album nazvané Good Girl Gone Bad.
První singl Umbrella, kde se objevuje i Jay-Z se stal jedním z nejúspěšnějších v roce 2007. V současné době vede všechny důležité světové hudební žebříčky.
Další singl z alba se jmenuje Shut Up and Drive.


Životopis Natalia Oreiro

28. listopadu 2007 v 9:56 Životopisy
Jméno:Natalia Oreiro
Celé jméno:Natalia Marisa Oreiro Iglesias Poggio Bourié de Mollo
Datum narození:19.května 1977
Místo narození:Montevideo,Uruguay
Povolání:Herečka,Zpěvačka
Je populární uruguayská herečka a zpěvačka.
Od svých 8 let docházela na kurzy herectví, ve dvanácti vyhrála konkurs na hraní reklamy a do svých sedmnácti účinkovala ve více než 30 spotech (mezi nimi i reklama na Pepsi nebo Niveu). Tehdy se rozhodla pro hereckou kariéru a odstěhovala se do Buenos Aires (Argentina). Bydlela v malém podnájmu o přibližné výměře 30 m². Docházela na konkurzy do televize a po několika odmítnutích dostala malou roli v telenovelách Dulce Ana a Inqonquistable corazon. První hlavní roli hrála v seriálu Modelos 90-60-90, poté v Ricos y Famosos. Po dotočení těchto seriálů si jí všimli filmoví producenti a Natalia obdržela nabídku k natočení filmu Un Argentino en Nueva York (1998), který byl v Argentině tak úspěšný, že v prvním týdnu porazil i Titanic. Při této příležitosti měla možnost nazpívat k filmu úvodní píseň, což dokázalo, že je i nadanou zpěvačkou.
Poté přišla klíčová role v telenovele Divoký anděl (Muñeca brava, 1999), lehce komediální seriál, který se vysílal v 27 zemích včetně ČR a přinesl Natalii celosvětovou popularitu. Hraje zde Millie, praštěnou holku, která v 18 odchází z pěstounského kláštera pracovat jako služka v domě Di Carlo, aby se později zamilovala do syna pána domu, Iva. Příběh se odvíjí po 270 dílů, což z něj činí jeden z nejdelších v historii telenovel. Natalia k seriálu nazpívala i úvodní píseň a vydala své první CD, jehož skladby byly v DA použity. Následovalo velké evropské turné, při němž navštívila i Prahu, aby zde vystoupila na koncertu, předala Slavíka Lucii Bílé a převzala platinovou desku za své album. Při té příležitosti představila fanouškům i své druhé album, Tu Veneno, za které dostala zlatou desku (ne jenom jednu). Dále hrála v seriálech (Kachorra, El Deseo, Sos mi vida, Al ritmo del tango, Botines, minutová role v La guerra de los gimnasios, film Cleopatra). K seriálu Kachorra, též vysílaného u nás, vydala třetí CD s názvem Turmalina.
V roce 2006 Natalia znovu spolupracuje se svým televizním partnerem z Anděla, Facundem Aranou, na seriálu Sos mi vida, opět komediálně laděné telenovele o dívce-boxerce, která si po zranění musí hledat alternativní práci a v té se seznámí s Martínem (Arana), který je šéfem podniku.

Soukromý život

Její první velká láska, herec Pablo Echarri, byl po dobu celých šesti let jejím snoubencem, když se zcela nenadále rozešli. Natalia rozchod prožívala velmi těžce, ale po pár měsících se rozhodla znovu "vstoupit do života" a začala se na veřejnosti ukazovat s rockerem Ricardem Mollem, který je asi o 20 let starší než ona. Po půlroční známosti se 31. prosince 2003 vzali a společně se přestěhovali do buenosaireské čtvrti Palermo Viejo.
Rodinu Natalie kromě Ricarda tvoří matka Mabel, otec Carlos, sestra Adriana a babička Beba. Všichni žijí v Uruguayi, kromě Adriany, která se provdala do Mexika.
Před několika lety ale proběhla aféra, kdy starší uruguayský pár řekl tisku, že Natalia je jejich dcera. Po mnoha testech DNA a vyšetřování se zjistilo, že je to lež a Natalia pár zažalovala.


Životopis Kelly Clarkson

28. listopadu 2007 v 9:40 Životopisy
Jméno:Kelly Clarkson
Celé jméno:Kelly Brianne Clarkson
Datum narození:24.dubna 1982
Místo narození:Fort Worth,Texas,USA
Povolání:Zpěvačka
Je americká zpěvačka, vítězka každoročně udělovaných cen Grammy Awards, autorka textů, a příležitostní herečka jejíž role upoutaly až po vítězství v reality show - American Idol v roce 2002.
Podepsala smlouvu s RCA Records nejprve vtrhla na trh s komerčně úspěšným albem Thankful (2003).
Druhé album Kelly Clarkson Breakaway (2004) se více orientovalo na pop rockový žánr, čemuž přizpůsobila i svou image. Za toto album, které dosáhlo nejvyšších met dostala dvě ceny Grammy.
V současné době se očekává vydání nového alba, které se bude jmenovat My December.
Clarkson vydala mnoho celosvětově úspěšných singlů. Její obě alba dostala platinová ocenění v mnoha zemích

American Idol

Po návratu do Burlesonu ji hodně jejich přátel dodávalo kuráže, aby se přihlásila do reality show American Idol. Přihlásila se a nastoupila před porotu, kterou tvořili Paula Abdul, Simon Cowell a Randy Jackson. Všechny tři její hlas zaujal. Získala pozici v TOP 30, v semifinále zazpívala Respect od Arethy Franklin, který ji zajistil pozici v TOP 10. Další songy, které Kelly v American Idol zpívala jsou: (You Make Me Feel Like A)Natural Woman od Arethy Franklin, Think Twice a I Surrender od Celine Dion, Without You od Mariah Carey, It's Raining Man od Geri Halliwel, Stuff Like That There od Bette Midler a další.
Clarkson se dostala do finále American Idol, které se uskutečnilo 4. září 2002, které nakonec vyhrála nad Justinem Guarinim s celkovým počtem 58% hlasů, Kelly zazpívala baladu A Moment Like This, která byla napsána speciálně pro finalisty American Idol, a která se objevila i na jejím debutovém albu Thankful.
Videoklip k téhle písničce se nahrávalo v opuštěném divadle, navíc se tam objevují i prvky z American Idol. Singl vyšel v říjnu roku 2002 a pět týdnů po sobě okupoval prní místo Billboard Hot 100. Celkově se singlu prodalo na 236 000 kopií jen za první týden, celkem byl singl na prvním postu pět týdnů.
Krátce po skončení první série American Idol byla Kelly Clarkson obžalovaná z práce s hudebními společnostmi před svým triumfem v této soutěži. Pravidla American Idol stanovují, že účastník nesměl mít předtím smlouvu s jinou nahrávací společností. Nicméně, Kelly byla zproštěna žaloby
V prosinci 2003 se konalo setkání všech vítězů této soutěže v Londýně pod názvem: World Idol. Předvedla se s písní (You Make Me Feel Like A) Natural Woman, kterou zpívá v originále Aretha Franklin. Kelly skončila na druhém místě za norským vítězem jménem Kurt Nielsen.

Životopis Kate Hudson

28. listopadu 2007 v 9:22 Životopisy
Jméno:Kate Hudson
Celé jméno:Kate Garry Hudson
Datum narození:19.dubna 1979
Místo narození:Los Angeles,Kalifornie
Povolání:Herečka
Je americká filmová herečka, která se proslavila v roce 2000 ve filmu Almost Famous, za který obdržela i nominaci na prestižní cenu Oscar. Po tomto úspěšném filmu natočila další například Jak ztratit kluka v 10 dnech nebo The Skeleton Key.

Dětství

Kate se narodila v Los Angeles známému zpěvákovi Billu Hudsonovi a známé herečce Goldie Hawn. Její matka má maďarsko-židovský původ, otec italsko-anglický. Doma byla vedena k židovství a později i k budhismu.
Její rodiče se rozvedli osmnáct měsíců po jejím narození. Po rozvode se s matkou a bratrem Oliverem odstěhovala do Colorada, kde žili společně s přítelem matky Kurtem Russellem. Po rozvodu se biologický otec Bill Hudson přestal s dětmi Kate a Oliverem stýkat, proto považuje za svého otce právě Russella.
V roce 1997 dostudovala střední školu v Santa Monice a byla přijata na univerzitu v New Yorku, kde se pomalu začala rozvíjet její budoucnost.

Kariéra

Průlom v herecké kariéře nastal přijetím role Penny Lane ve filmu Almost Famous. Za výkon v tomto filmu byla nominována na prestižní sošku Oscara v kategorii nejlepší ženský výkon. Krátce poté se objevila i ve filmech Gossip nebo 200 cigaret. Díky jejímu mládí a nasazení dostala brzo označení "pilný pracovník". Veřejnosti se také zamlouvalo to, že dlouho tajila, kdo jsou její rodiče a nestavěla si slávu na jejich známých jménech.
Kate byla jednou z hlavních kandidátek na roli Mary Jane Watson v trháku Spiderman, do role ale nakonec byla obsazena Kirsten Dunst.
Slabší chvilky se dočkala, když se remake filmu The Four Feathers stal terčem kritiky. O pár měsíců později ale zazářila v romantické komedii Jak ztratit kluka v 10 dnech. Tento film vydělal přes 100 milionů dolarů. Po tomto filmu se začala častěji objevovat v romatických filmech například Alex a Emma nebo Raising Helen. Filmy se setkaly s různými body kritiky některé byly přijaty kladně, jiné kritika rozmetala na kusy.
Další úspěšný film natočila v roce 2005 a jmenoval se The Skeleton Key. Tento thriller vydělal přes 90 milionů dolarů. Zatím posledním filmem se stal You, Me and Dupree, jedná se o komedii, kde si zahrála po boku Matta Dillona a Owena Wilsona. Film šel do kin 14. července 2006.

Osobní život

V roce 2000 se Kate Hudson vdala za frontmana americké hudební skupiny The Black Crowes Chrise Robinsona. 7. ledna 2004 se jim narodilo první dítě, syn Ryder Russell Robinson. 18. listopadu 2006 se ale pár rozvedl a jako důvod uvedl povahové rozdíly. Jejím nynějším přítelem je herec Owen Wilson.

Životopis Jessica Simpson

28. listopadu 2007 v 9:17 Životopisy
Jméno:Jessica Simpson
Celé jméno:Jessica Ann Simpson
Datum narození:10.července 1980
Místo narození:Abilene,Texas
Povolání:Zpěvačka,Herečka
Je americká zpěvačka a herečka, která se proslavila i díky své vlastní reality show Newlyweds: Nick and Jessica, kterou vysílala MTV. Má mladší sestru rovněž úspěšnou zpěvačku a herečku Ashlee Simpson.

Cesta ke slávě

V roce 1999 se na hudební scéně objevily dvě popové princezny Britney Spears a Christina Aguilera, které sbíraly jedno ocenění za druhým, nahrávací společnost Jessicy doufala také v podobný úspěch. Ten přišel se singlem I Wanna Love You Forever, který se dostal až na třetí místo Billboard Hot 100.
Brzo na to vyšlo její debutové album Sweet Kisses a turné, které absolvovala s kapelou 98 Degrees. Jessica se později objevila i v jejich videoklipu k písni My Everything po boku Nicka Lacheye, se kterým později začala tvořit pár, ale rozešli se, jelikož se chtěla plně soustředit na svou kariéru.
Po teroristických útocích 11. září 2001, kdy ten den kapela 98 Degrees vystupovala právě v New Yorku, okamžitě volala Nickovi, zda je v pořádku a tato událost jejich vztah obnovila.
Album Sweet Kisses bylo úspěšné, ale prodalo se jej jen 2 miliony kusů, což v té době zdaleka nestačilo na Britney Spears ani na Christinu Aguileru, bylo jasné, že na druhém albu musí nastat změna.
V roce 2001 vydala album Irresisteble společně se stejnojmenným singlem, který se stal prozatím nejúspěšnějším v její kariéře.

Manželství a úspěch

Během léta 2003 vyšla její třetí řadová deska In This Skin a také se na MTV začala objevoval reality show s názvem Newlyweds: Nick and Jessica, která se stala ihned fenoménem a páru získala nesmírnou popularitu. V pořadu vystupovala v Nickem Lacheyem, kterého si v roce 2002 vzala za manžela.
30. března 2004 se dostalo Jessice největší pocty, zazpívala si americkou národní hymnu, později v létě získala jejich reality show tři prestižní ocenění na Teen Choice Awards.
Bohužel se za celé čtyři série reality show prezentovala Jessica jako klasická hloupá blondýnka, Amerika dlouho žila větou, kdy se svého manžela zeptala, zda je kuře opravdu kuře a není to náhodou ryba. Její ale mnohdy legrační názory a otázky vzbudily u diváků nadšené reakce a sledovanost byla čím dál vyšší.
V listopadu 2005 se objevila zpráva, že se Nick a Jessica rozešli. Jejich manželství bylo oficiálně ukončeno 30. června 2006.
V roce 2006 se také vrátila do nahrávacího studia, aby nahrála v pořadí už čtvrtou desku Public Affair. Jejím partnerem se stal John Mayer, se kterým se rozešla v květnu 2007.


Anketa-Líbí se vám můj blog?

28. listopadu 2007 v 8:56 | Verča |  Anketa
Líbí se vám můj blog?
Jestli chcete vyjádřit se o mém blogu dejte rubriku Ankety.Jak můj blog ohodnotíte je na vás=0)

Životopis Beyoncé Knowles

27. listopadu 2007 v 19:23 Životopisy
Jméno:Beyoncé Knowles
Celé jméno: Beyoncé Giselle Knowles
Datum narození:4.září 1981
Místo narození:Houston,Texas
Povolání:Zpěvačka,Herečka
Je americká zpěvačka, herečka, producentka, textařka, návrhářka a deseti násobná držitelka prestižní ceny Grammy.
Proslavila se účinkováním v dívčí formaci Destiny's Child, nejúspěšnější dívčí skupině všech dob, se kterou prodala přes 50 milionů nahrávek.
V roce 2003 vydala Beyoncé i své sólové album nazvané Dangerously in Love, které se v tom roku stalo nejúspěšnějším a nejprodávanějším albem. Album obsahovalo takové hity jako Crazy in Love nebo Baby Boy, za které v roce 2004 posbírala celkem pět Grammy.
Druhé album vyšlo v den jejích narozenin 4. září 2006 a jmenovalo se B'Day, které navázalo na úspěchy předešlé desky. Největší hit z desky se jmenuje Irreplaceable. Jako sólová umělkyně prodala Beyoncé více než 12 milionů nosičů.
Úspěchy sbírá i na filmovém plátně. Zahrála si v úspěšném muzikálu Dreamgirls, za který obdržela dvě nominace na Zlatý Glóbus.

Dětství

Beyoncé je starší ze dvou dcer. Její otec Matthew Knowles a matka Lumis Beyincé vychovali ještě sestru Beyoncé, která se jmenuje Solagne a je jednou z pomocnic sestřiny kariéry.
Od sedmi let navštěvovala taneční školu a zpívala v kostelním sboru. Její taneční instruktor jí přihlašoval do různých soutěží, a tak Beyoncé zvítězila ve více než třiceti regionálních tanečních nebo pěveckých soutěžích.
Jejími nejlepšími kamarádkami byly Kelly Rowland, LaTavia Roberson a LeToya Luckett, se kterými založila skupinu a vystupovaly na místních zábavách. Později se pod názvem Girls Tyme přihlásily do soutěže hledačů talentů, ale tam neuspěly. Otec Beyoncé a Kelly Rowland byli tímto neúspěchem zklamáni, a tak se rozhodli sami dostat dívky až na pěvecký vrchol.

Destiny's Child

Destiny's Child se proslavily v roce 1998 písní No, No, No Part 2. V roce 2000 už jako trio se začaly dostávat na první místa singlových i albových žebříčků v Americe.
V roce 1998 vydaly album, které neslo stejný název jako jejich seskupení. Na albu spolupracovali s Wyclefem Jeanem a Jermainem Durpim. Na albu se nachází i úspěšné singly Say My Name a Bills, Bills, Bills. Za toto album dostaly dvě ceny Grammy.
Následující album Survivor navázalo na úspěchy prvního alba a písně, které z něj vzešly dobyly vrchol Billboard Hot 100. Úspěšná píseň Independent Woman Part I zazněla i ve filmu Charlieho andílci. Destiny's Child si za album Survivor odnesly i jednu cenu Grammy.
V roce 2001 získala Beyoncé cenu za Nejlepší skladatelku roku. Stala se tak první Afro-Američankou, které se to povedlo a teprve druhou ženou, která toto ocenění získala.
V následujících třech letech působily členky Destiny's Child sólově. Kromě Beyoncé, úspěchy zaznamenávala i Kelly Rowland. V listopadu 2004 vydaly Destiny's Child své poslední album, které nazvaly Destiny Fulfilled.

Sólová kariéra

Během podzimu 2002 se Beyoncé objevila na nahrávace Jay-Z 03Bonnie & Clyde a na jaře 2003 nazpívala duet s Lutherem Vandrossem. Proto se rozhodla natočit své sólové album, se kterým ji pomáhal její životní partner Jay-Z.

BDay

Druhé sólové album Beyoncé vyšlo 4. září 2006, přesně v den jejích narozenin. Album se opět ihned usadilo na první místo prodejního žebříčku a v prvním týdnu se jej prodalo přes 541,000 kusů. První singl dostal název Deja Vu a pomohl ji s ním opět Jay-Z.
Druhý singl se jmenoval Ring the Alarm a stal se jejím nejvyšším debutem. Píseň se v týden prodeje dostala na dvanácté místo, ale nejvyšší umístění nakonec zaznamenala jen o příčku výš.
Nejúspěšnějším singlem se stal až ten v pořadí třetí vydaný s názvem Irreplaceable a vydržel na čísle jedna Billboard Hot 100 celých deset týdnů.
6. prosince 2006 získala pět nominací na Grammy, z nichž proměnila ve vítězství jednu v kategorii Nejlepší R&B album.
Na konci února vydala Beyoncé duet s další megastar hudebního průmyslu se Shakirou. Píseň dostala název Beautiful Liar a její cesta v hitparádových žebříčcích je prozatím úspěšná.

Filmová kariéra

Beyoncé s přítelem Jay-ZBeyoncé se objevila už v mnoha filmech a narozdíl od ostatních zpěvaček je její filmová kariéra také velmi úspěšná. Mezi nejznámější a nejlepší její role patří Růžový panter nebo role v muzikálu Dreamgirls, za který získala řadu nominací na různá filmová ocenění.
Osobní život
Od roku 2002 je vídána po boku rapera Jay-Z. I když ani jeden z nich nikdy jejich vztah nepotvrdil ani nevyvrátil jsou považováni jako jeden z nejstabilnějších hvězdných párů.