Životopis Jessica Simpson

28. listopadu 2007 v 9:17 |  Životopisy
Jméno:Jessica Simpson
Celé jméno:Jessica Ann Simpson
Datum narození:10.července 1980
Místo narození:Abilene,Texas
Povolání:Zpěvačka,Herečka
Je americká zpěvačka a herečka, která se proslavila i díky své vlastní reality show Newlyweds: Nick and Jessica, kterou vysílala MTV. Má mladší sestru rovněž úspěšnou zpěvačku a herečku Ashlee Simpson.

Cesta ke slávě

V roce 1999 se na hudební scéně objevily dvě popové princezny Britney Spears a Christina Aguilera, které sbíraly jedno ocenění za druhým, nahrávací společnost Jessicy doufala také v podobný úspěch. Ten přišel se singlem I Wanna Love You Forever, který se dostal až na třetí místo Billboard Hot 100.
Brzo na to vyšlo její debutové album Sweet Kisses a turné, které absolvovala s kapelou 98 Degrees. Jessica se později objevila i v jejich videoklipu k písni My Everything po boku Nicka Lacheye, se kterým později začala tvořit pár, ale rozešli se, jelikož se chtěla plně soustředit na svou kariéru.
Po teroristických útocích 11. září 2001, kdy ten den kapela 98 Degrees vystupovala právě v New Yorku, okamžitě volala Nickovi, zda je v pořádku a tato událost jejich vztah obnovila.
Album Sweet Kisses bylo úspěšné, ale prodalo se jej jen 2 miliony kusů, což v té době zdaleka nestačilo na Britney Spears ani na Christinu Aguileru, bylo jasné, že na druhém albu musí nastat změna.
V roce 2001 vydala album Irresisteble společně se stejnojmenným singlem, který se stal prozatím nejúspěšnějším v její kariéře.

Manželství a úspěch

Během léta 2003 vyšla její třetí řadová deska In This Skin a také se na MTV začala objevoval reality show s názvem Newlyweds: Nick and Jessica, která se stala ihned fenoménem a páru získala nesmírnou popularitu. V pořadu vystupovala v Nickem Lacheyem, kterého si v roce 2002 vzala za manžela.
30. března 2004 se dostalo Jessice největší pocty, zazpívala si americkou národní hymnu, později v létě získala jejich reality show tři prestižní ocenění na Teen Choice Awards.
Bohužel se za celé čtyři série reality show prezentovala Jessica jako klasická hloupá blondýnka, Amerika dlouho žila větou, kdy se svého manžela zeptala, zda je kuře opravdu kuře a není to náhodou ryba. Její ale mnohdy legrační názory a otázky vzbudily u diváků nadšené reakce a sledovanost byla čím dál vyšší.
V listopadu 2005 se objevila zpráva, že se Nick a Jessica rozešli. Jejich manželství bylo oficiálně ukončeno 30. června 2006.
V roce 2006 se také vrátila do nahrávacího studia, aby nahrála v pořadí už čtvrtou desku Public Affair. Jejím partnerem se stal John Mayer, se kterým se rozešla v květnu 2007.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama